V letech 1967 až 1969 vytvořil Oldřich Kulhánek sérii politicky angažovaných leptů s existencionálními motivy. Většina z nich je formátována pop-artově komiksovou formou, kdy umělec použil tváře a postavy krásných dívek, tváře byrokratů a politiků, fragmentů těl, absurdit ze světa reálného socialismu, či portréty Stalina a Mao Ce-Tunga.
Za tyto grafické listy, kterými údajně hanobil tváře představitelů tehdejších socialistických zemí, byl Oldřich Kulhánek stíhán. V březnu 1971 byl zatčen, měsíc byl vězněn a poté několik let pravidelně každých čtrnáct dní předvoláván a vyslýchán.
Ve vykonstruovaném soudním procesu zvaným Kulhánek a spol. (společně
s přítelem Janem Krejčím), 5. července 1973, bylo jedenáct Kulhánkových grafických listů rozhodnutím soudce Petra Stutziga odsouzeno k likvidaci. Indiskrécí jednoho z přísedících soudu, se umělec později dozvěděl, že soudci si po jednání soudu inkriminované grafické listy rozkradli.
Rodině a přátelům Oldřicha Kulhánka se podařilo až do roku 1989 skrývat matrice těchto grafických listů, takže počátkem 90. let z nich mohla být vytištěna limitovaná edice leptů při této příležitosti nazvaná Prohibita.
Unikátní sérii a několik dalších leptů, které státní bezpečnosti unikly,
si můžete prohlédnout na této straně.